Bus: 2
Route #: NCT01A
7:58 AM HIGHLAND PARK ELEMENTARY
8:03 AM BENNINGTON ST SE @ QUEEN ANN DR SE
8:08 AM 13TH ST SE @ STEWART AV SE
8:13 AM WISE AV SE @ INDIAN VILLAGE LA SE
8:25 AM Noel C Taylor Academy
Bus: 41
Route #: NCT04A
7:39 AM HIGHLAND PARK ELEMENTARY
7:49 AM HIGHLAND FARM RD NW @ TUCKAWANA CIR NW
7:55 AM SHOWALTER RD NW @ NORTHWOOD DR NW
7:58 AM TENNESSEE AVE NS@TYREE RD NW BOTTOM
8:02 AM MELROSE AV NW @ OLD COUNTRY CLUB RD NW
8:05 AM FOREST PARK BL NW @ ASPEN ST NW
8:09 AM STAUNTON AV NW @ 23RD ST NW
8:12 AM ANDREWS RD NW @ NORRIS DR NW
8:15 AM 1726 Staunton Av Nw
8:16 AM 18TH ST NW @ MELROSE AV NW
8:21 AM 10TH ST NW @ ROCKLAND AV NW
8:25 AM Noel C Taylor Academy
Bus: 59
Route #: NCT02A
7:58 AM FAIRVIEW ELEMENTARY/YMCA FAIRVIEW
8:05 AM 8TH ST NW @ HARRISON AV NW
8:10 AM HUNT AV NW @ 8TH ST NW
8:14 AM BURRELL ST NW @ DOUGLAS AV NW
8:17 AM THURSTON AV NE @ WAYNE ST NE
8:25 AM Noel C Taylor Academy
Bus: 127
Route #: NCT03A
7:31 AM PRESTON PARK PRIMARY
7:41 AM COLONIAL AV SW @ 26TH ST SW
7:49 AM MEMORIAL AV SW @ BRUNSWICK ST SW
7:53 AM MAIDEN LA SW @ WASENA AV SW
7:58 AM CHAPMAN AV SW @ 16TH ST SW
8:08 AM WESTSIDE BL NW @ ROLLING HILL AV NW
8:13 AM SALEM TPK NW @ CALVARY RD NW
8:25 AM Noel C Taylor Academy
40 Douglass Avenue NW, Roanoke, VA24012 Phone 540-853-2502