Wasena Elementary School Bus Routes
School Year 2017-2018

 
Bus: 16
Route #: WAS01A
6:57 AM 815 Salem Av///// SALVATION ARMY
6:58 AM PATTERSON AV SW @ 8TH ST SW
7:00 AM 914/911/910 CAMPBELL AV SW
7:06 AM 1018/1020 PATTERSON AV SW
7:07 AM 11TH ST SW @ CHAPMAN AV SW
7:10 AM 1202/1128 CHAPMAN AV SW
7:12 AM 13TH ST SW @ CHAPMAN AV SW
7:12 AM WASENA TER SW @ RIVERSIDE BL SW
7:14 AM 10TH ST SW @ MARSHALL AV SW
7:15 AM 842 MARSHALL AV SW
7:18 AM MARSHALL AV SW @ 7TH ST SW
7:20 AM MARSHALL AV SW @ 6TH ST SW
7:25 AM WASENA ES/ YMCA WASENA
Bus: 86
Route #: WAS03A
6:48 AM 830 DAY AV SW
6:50 AM DAY AV SW @ 8TH ST SW
6:52 AM DAY AV SW @ 4TH ST SW
6:53 AM 5TH ST SW @ HIGHLAND AV SW
6:55 AM HIGHLAND AV SW @ 6TH ST SW
6:57 AM 601 ELM AV SW
6:58 AM MAIN ST SW @ WINONA AV SW
7:00 AM WINONA AV SW @ 10TH ST SW
7:01 AM WINONA AV SW @ 11TH ST SW
7:03 AM 11TH ST SW @ WASENA AV SW
7:09 AM BRANDON AV SW @ MT VERNON RD SW
7:11 AM GRANDIN RD SW @ SHIRLEY AV SW
7:12 AM GRANDIN RD SW @ WINDSOR AV SW
7:15 AM MT VERNON RD SW @ SHERWOOD AV SW
7:17 AM MT VERNON RD SW @ TERRACE RD SW
7:18 AM BRANDON AV SW @ BLENHEIM RD SW
7:19 AM ARLINGTON RD SW @ SHERWOOD AV SW
7:21 AM SHERWOOD AV SW @ GREENWOOD RD SW
7:22 AM WINBORNE ST SW @ BLUEMONT AV SW
7:25 AM WASENA ES/ YMCA WASENA
Bus: 95
Route #: WAS02A
6:56 AM MAIN ST SW @ HOWBERT AV SW
6:57 AM MAIN ST SW @ HAMILTON AV SW
6:57 AM MAIN ST SW @ KERNS AV SW
6:59 AM MAIN ST SW @ FLOYD AV SW
7:02 AM MAIN ST SW @ WINDSOR AV SW
7:03 AM 910/911 BRANDON AV SW
7:05 AM 764 BRANDON AV SW
7:06 AM LYNN AV SW @ 21ST ST SW
7:12 AM 717 STERLING RD SW
7:18 AM 2419 WINTHROP AV SW
7:20 AM WINDSOR AV SW @ SUBURBAN AV SW
7:22 AM WINDSOR AV SW @ GRACE ST SW
7:22 AM GRACE ST SW @ BRANDON DRIVEWAY SW
7:23 AM BRANDON AV SW @ MALCOLM ST SW
7:23 AM 910/911 BRANDON AV SW
7:25 AM WASENA ES/ YMCA WASENA

40 Douglass Avenue NW, Roanoke, VA24012 Phone 540-853-2502