Fallon Park Elementary School Bus Routes
School Year 2017 - 2018

Bus: 1
Route #: FALL07A
7:08 AM 11TH ST SE @ JAMISON AV SE
7:09 AM 11TH ST SE @ DALE AV SE
7:14 AM 11TH ST SE @ STEWART AV SE
7:16 AM TAZEWELL AV SE @ 10TH ST SE
7:17 AM 10TH ST SE @ STEWART AV SE
7:21 AM 10TH ST SE @ BULLITT AV SE
7:25 AM FALLON PARK ELEMENTARY
Bus: 25
Route #: FALL03A
6:44 AM 24TH ST NE @ DALETON AV NE
6:45 AM 24TH ST NE @ YEAGER AV NE
6:48 AM TEMPLETON AV NE @ NORTH AV NE (lower)
6:49 AM 1416 TEMPLETON AV NE
6:50 AM TEMPLETON AV NE @ 20TH ST NE
6:52 AM MANNING RD NE @ HOWARD AV NE
6:53 AM 24TH ST NE @ KESSLER RD NE
6:54 AM YEAGER AV NE @ 23RD ST NE
6:55 AM 20TH ST NE @ EAST GATE AV NE
6:59 AM EAST GATE AV NE @ 16TH ST NE
7:03 AM 1420 VARNELL AV NE
7:06 AM 1910 ARCHBOLD
7:08 AM ARCHBOLD AV NE @ HILTON ST NE
7:10 AM 11TH ST NE @ MCDOWELL AV NE
7:13 AM 13TH ST SE @ TAZEWELL AV SE
7:17 AM TAZEWELL AV SE @ 11TH ST SE
7:19 AM TAZEWELL AV SE @ 7TH ST SE
7:21 AM 7TH ST SE @ STEWART AV SE
7:25 AM FALLON PARK ELEMENTARY
Bus: 26
Route #: FALL01A
6:37 AM ////Hickory Woods office////
6:41 AM HONEY TREE 460/1530 PATRICK RD NE
6:44 AM SPRINGTREE DR NE @ WILLOWRUN DR NE
6:45 AM SPRINGTREE DR NE @ BROOKRUN DR NE
6:47 AM 3335 KING ST NE\\\ Glade Creek Apts
6:48 AM RICHARD AV NE @ BRATTON LAWN DR NE
6:50 AM JACK ST NE @ BELLE AV NE
6:54 AM 207 BERKLEY RD NE
6:56 AM MECCA ST NE @ CANNADAY RD NE
7:00 AM 2618 BELLE AV NE
7:02 AM BELLE AV NE @ NORMANDY ST NE
7:02 AM VINTON MILL CT NE @ KING ST NE
7:04 AM KING ST NE @ CEYLON ST NE
7:05 AM ATHERLY ST NE @ DELL AV NE
7:06 AM 2832/2834/2829 IDLEWILD BL NE
7:06 AM IDLEWILD BL NE @ OMAR AV NE
7:09 AM IDLEWILD BL NE @ DELL AV NE
7:12 AM KING ST NE @ CLINE ST NE
7:13 AM DUNKIRK AV NE @ CLYDE ST NE
7:17 AM 1519 WISE AV SE
7:21 AM WISE AV SE @ 14TH ST SE
7:22 AM 15TH ST SE @ KIRK AV SE
7:23 AM KIRK AV SE @ 17TH ST SE
7:25 AM FALLON PARK ELEMENTARY
Bus: 45
Route #: FALL02A
6:53 AM Days Inn ///// 535 ORANGE AV NE
6:55 AM OLD VINTON MILL RD NE @ CARVIN ST NE
6:58 AM 2132 CARVIN ST NE
6:58 AM CARVIN ST NE @ MIDWAY ST NE
6:59 AM BALDWIN AV NE @ CONWAY ST NE
7:00 AM BALDWIN AV NE @ WAYLAND ST NE
7:02 AM TUCK ST NE @ EDMUND AV NE
7:04 AM 1701/1703 EASTERN AV NE
7:09 AM 1810 EASTERN AV NE
7:10 AM 1817 EASTERN AV NE
7:13 AM 20TH ST NE @ WALLACE AV NE
7:17 AM WALLACE AV NE @ HOLLAND ST NE
7:21 AM 13TH ST NE @ PURCELL AV NE
7:25 AM FALLON PARK ELEMENTARY
Bus: 73
Route #: FALL05A
6:44 AM 11TH ST SE @ MONTROSE AV SE
6:48 AM PIKE LA SE @ KING CHARLES AV SE
6:49 AM KING CHARLES AV SE @ QUEEN ANN DR SE
6:52 AM EDGERTON AV SE @ 16TH ST SE
6:53 AM 16TH ST SE @ RIVERDALE RD SE
6:56 AM 14TH ST SE @ TOMI LA SE
6:58 AM 14TH ST SE @ MORTON AV SE
7:00 AM 14TH ST SE @ KENWOOD BL SE
7:03 AM KENWOOD BL SE @ 16TH ST SE
7:05 AM 16TH ST SE @ ANDERSON AV SE
7:08 AM CLINTON AV SE @ CLAY ST SE
7:11 AM CLINTON AV SE @ GREENBRIER AV SE
7:11 AM GREENBRIER AV SE @ CLINTON AV SE
7:12 AM GREENBRIER AV SE @ KENWOOD BL SE
7:12 AM KENWOOD BL SE @ VERNON ST SE
7:14 AM 1900 KENWOOD BL SE
7:15 AM 19TH ST SE @ FALLON AV SE
7:20 AM 13TH ST SE @ STEWART AV SE
7:22 AM STEWART AV SE @ 16TH ST SE
7:25 AM FALLON PARK ELEMENTARY
Bus: 117
Route #: FALL06A
7:04 AM BULLITT AV SE @ 8TH ST SE
7:07 AM SHEPHERD'S DAY CARE/SHEPHERDS DAY CARE/728 HI
7:10 AM 4TH ST SE @ BULLITT AV SE
7:11 AM 402///////////// 4TH ST SE/RESCUE MISSION
7:13 AM DALE AV SE @ 6TH ST SE
7:18 AM DALE AV SE @ 8TH ST SE
7:21 AM 8TH ST SE @ STEWART AV SE
7:25 AM FALLON PARK ELEMENTARY
Bus: 125
Route #: FALL04A
7:00 AM CATAWBA ST SE @ REDWOOD RD SE
7:06 AM 2021 Indian Village Lane SE/2024 INDIAN VILLA
7:11 AM 2080 INDIAN VILLAGE LA SE/2081 INDIAN VILLAGE
7:19 AM WISE AV SE @ 19TH ST SE
7:25 AM FALLON PARK ELEMENTARY

40 Douglass Avenue NW, Roanoke, VA24012 Phone 540-853-2502