Crystal Spring Elementary School Bus Routes
School Year 2017 - 2018

Bus: 14
Route #: CS03A
6:58 AM HEATHERTON RD SW @ COVENTRY LA SW
6:58 AM DARWIN RD SW @ ALTON RD SW
6:59 AM DARWIN RD SW @ BOSWORTH DR SW
7:00 AM DARWIN RD SW @ THREE CHOP LA SW
7:01 AM LONDONDERRY DR SW @ PENARTH RD SW
7:02 AM WILLOW OAK DR SW @ WINTERBERRY LA SW
7:03 AM AVENHAM AV SW @ DILLARD RD SW
7:04 AM AVENHAM AV SW @ SOMERSET ST SW
7:04 AM WHITE OAK RD SW @ BRIGHTWOOD PL SW
7:05 AM AVENHAM AVE SW@WHITE OAK
7:06 AM CLYDESDALE ST SW @ ALLENDALE ST SW
7:07 AM ALLENDALE ST SW @ SOMERSET ST SW
7:07 AM SOMERSET ST SW @ PEAKWOOD DR SW
7:08 AM PEAKWOOD DR SW @ EXETER ST SW
7:09 AM 3468 PEAKWOOD DR SW
7:09 AM 3476 PEAKWOOD DR SW
7:09 AM 3480 PEAKWOOD DR SW
7:10 AM 3601/3596 PEAKWOOD DR SW
7:11 AM 3656 PEAKWOOD DR SW
7:11 AM 3659 PEAKWOOD DR SW
7:11 AM 3674/3673 PEAKWOOD DR SW
7:12 AM 3712 PEAKWOOD DR SW
7:13 AM 3434 WEST RIDGE RD SW
7:13 AM WEST RIDGE RD SW @ WEST RIDGE CIR SW
7:14 AM WEST RIDGE RD SW @ BURNLEIGH RD SW
7:15 AM BURNLEIGH RD SW @ LOCKRIDGE RD SW
7:17 AM WEST RIDGE RD SW @ STONERIDGE RD SW
7:18 AM 3104 WEST RIDGE RD SW
7:19 AM CASSELL LA SW @ POPLAR DR SW
7:19 AM CASSELL LA SW @ CAROLINA AV SW
7:20 AM 3010 AVENHAM AV SW
7:20 AM Avenham AV SW @ Wildwood RD SW
7:21 AM 28TH ST SW @ LONGVIEW AV SW
7:22 AM LONGVIEW AV SW @ 26TH ST SW
7:23 AM BROADWAY AV SW @ AVENHAM AV SW
7:25 AM CRYSTAL SPRING ELEMENTARY
Bus: 43
Route #: CS01A
6:49 AM PIEDMONT ST SE @ RIVERLAND RD SE
6:49 AM WALNUT AV SE @ BELLEVIEW AV SE
6:50 AM HAMILTON TER SE @ PIEDMONT ST SE
6:50 AM 1339 HAMILTON TER SE
6:53 AM BELLEVIEW AV SE @ PINK ST SE
6:55 AM 502 CAMILLA ST SE
6:56 AM LAUREL ST SE @ WALNUT AV SE
6:57 AM 456 RIVERLAND RD SE
6:57 AM RIVERLAND RD SE @ PIEDMONT ST SE
7:00 AM PIEDMONT ST SE @ ARBOR AV SE
7:00 AM 417 ARBOR AV SE
7:02 AM LAUREL ST SE @ ARBUTUS AV SE
7:04 AM ARBUTUS AV SE @ IVY ST SE
7:06 AM ARBUTUS AV SE @ WHITMAN ST SE
7:11 AM 26TH ST SW @ ROSALIND AV SW
7:15 AM STEPHENSON AV SW @ 25TH ST SW
7:16 AM 2401 BROADWAY AV SW
7:17 AM BROADWAY AV SW @ LONGVIEW AV SW
7:19 AM BROADWAY AV SW @ 22ND ST SW
7:25 AM CRYSTAL SPRING ELEMENTARY
Bus: 102
Route #: CS04A
6:53 AM Summit Way Apts. at mailboxes
6:54 AM PHEASANT RIDGE RD SW @ HONEYTREE DAYCARE DRIVEWAY
6:57 AM 4330 SOUTHERN HILLS DR SW
6:58 AM VAN WINKLE RD SW @ GRIFFIN RD SW
6:59 AM VILLAGE TRAILER PARK
7:00 AM VAN WINKLE RD SW @ NARROWS LA SW
7:04 AM 3484 YELLOW MOUNTAIN RD SE
7:04 AM 3472/3474 YELLOW MOUNTAIN RD SE
7:07 AM 3425/3424 WELLINGTON DR SE
7:08 AM 3400 WELLINGTON DR SE
7:10 AM WELLINGTON DR SE @ KENSINGTON CT SE
7:12 AM 2619 NOTTINGHAM RD SE
7:13 AM 2431 NOTTINGHAM RD SE
7:14 AM YELLOW MOUNTAIN RD SE @ WOODCLIFF RD SE
7:15 AM JEFFERSON ST SW @ 24TH ST SW
7:16 AM 23 24TH ST SE
7:17 AM 24TH ST SE @ STANLEY AV SE
7:19 AM CORNWALLIS AV SE @ 26TH ST SE
7:19 AM CORNWALLIS AV SE @ 27TH ST SE
7:21 AM 27TH ST SE @ STANLEY AV SE
7:23 AM CRYSTAL SPRING AV SW @ 28TH ST SW
7:25 AM CRYSTAL SPRING ELEMENTARY

40 Douglass Avenue NW, Roanoke, VA24012 Phone 540-853-2502